Z tisku (před akcí):

…klikni pro zvětšení…

 

Mladá fronta Dnes (4.9.2009)

 

 

 

Orlický týdeník (4.9.2009)

 

 

 

 

… a po akci

 

 

Rychnovský a Orlický Deník (7.9.2009)

 

Rockové loučení s létem ‘09

5.9.2009 – Potštejn, Vochtánka

 

Takže – devátý rok fesťáků na Vochtánce je za námi! Sakra, ten čas běží… Osmnáct akcí – týjo, to by ani jeden neřekl…

No, takže jaké bylo to letošní „Loučení“? Ale jo, super jako vždy! Kapely parádní, zvuk standardně výbornej – na konci všeho je určitě spokojenost z dobře vykonané práce. Ale nebylo to letos tak jednoduchý! Předpovědi počasí na první zářijovej víkend stály za prd…a výsledné počasí opravdu i takové bylo. Zima jak v Rusku…hnusný šedivý mraky a déšť na spadnutí. „Sakra, do tohohle se lidem nebude chtít“, klepali jsme se už od rána… Start akce na brzkou půl třetí odpoledne také proběhl do poněkud prázdné louky, a ani druhá a třetí kapela to neměly o moc lehčí. O to větší dík tedy patří bandům Dlouhý vlasy & krátký rozum, Civilní obrana  a slovenské Aghartě, za to, jak parádní výkon odvedly, i když podpora z hlediště ještě nestála za moc. Prostor před pódiem se však konečně počal příjemně zaplňovat, když do strun hrábli chrudimáci Chocolate Jesus – a v tu chvíli už bylo vidět, že i přes nepřízeň meteorologů neskončí tenhle večírek katastrofou. Publikum bude početné– a bude se bavit jako vždy!

Následovali velice neobvyklí Scrap Music Jamm se svým harampádím a po nich náš „umělecký“ soubor, s tím svým randálem. Na řadu pak přišel tahoun večera, brněnská Insania a jejich post-hardcore, na který jsme byli všichni zvědaví. Jo jo – a nezklamali, kluci jedni moravský! Rozhejbali Vochtánku náležitě a naše pořadatelské duše zahřál příjemný pocit, že i pro letošek jsme zvolili dobře ! A pak už byl rachot a pařba až do konce – a to v režii jihlavských Absolute Zero, pardubického death-metalového Klanu a na závěr lehce se potácejícího Sicherhatesystemu. Byl randál velikej, a bylo sakra good!

 

Takže mrkni na fotky! Foťák jsme rozhodně nešetřili – k dispozici jich je více jak 200. V permanenci byla i kamerka – čili níže budiž ke shlédnutí kupa videí - od každé kapely alespoň jeden song. No – teda… kromě Agharty. Tam jsem kurňa nějak zapomněl nebo co…no, prostě jsem je nenahrál… Škoda!

 

 

Fotky:

 

Klikneš-li ZDE, ty samé fotky se Ti otevřou v novém okně, přímo na Rajčeti.

Jsou tam mnohem větší, a je k nim i komentář.

 

 

________________________________________________________

 

Videa:

 

1)       Dlouhý vlasy & krátký rozum

 

 

 

2)       Civilní obrana

 

 

 

3)       Chocolate Jesus

 

 

 

4)       Scrap Music Jamm

 

 

 

5)       Radio Jerevan – skladba Stripe / Strike

 

 

 

6)       Radio Jerevan – skladba Viva Life

 

 

 

7)       Insania – skladba Je mrtvá

 

 

 

8)       Insania – skladba It‘s easy to fall in hate

 

 

 

9)       Absolute Zero

 

 

 

10)   Klan

 

 

 

11)   Sicherhatesystem